CO TO JEST EFEKT „JO-JO” I JAK MU ZAPOBIEC?

Rozmiar tekstu: A A A

 

Efekt "jo-jo" polega na wahaniu masy ciała - naprzemiennym chudnięciu i tyciu. Taka huśtawka wagi nie tylko ma negatywne skutki dla zdrowia, ale i może przyczynić się do zwolnienia tempa metabolizmu.

 

Do głównych przyczyn efektu "jo-jo" zalicza się:

1. Zbyt drastyczne odchudzanie.
2. Powrót do złych nawyków żywieniowych (po skończeniu diety odchudzającej).
3. Niska aktywność ruchowa.

 

Podstawową zasadą, którą należy się kierować, by nie dopuścić do powstania efektu „jo-jo" jest stosowanie diety i aktywnego trybu życia zbliżonego jak najbardziej do tego z czasu trwania terapii odchudzającej m.in. spożywanie 5-7 regularnych posiłków dziennie, wypijanie 2 litrów płynów w ciągu doby oraz stosowanie 20-30 minutowej codziennej  gimnastyki.

 

Pamiętajmy, że prawidłowe tempo odchudzania wynosi 1 kilogram na tydzień. Takie stopniowe i powolne zrzucanie zbędnych kilogramów sprawi, że korzystny efekt będzie trwały.

Witryna ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny! Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie zostały podane właściwie,
zgodnie z najnowszym stanem wiedzy w chwili pisania. Zarówno autorzy, jak i wydawcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje
wykorzystania informacji zawartych w tym serwisie. Ostateczne decyzje stosowania terapii spoczywają na lekarzu prowadzącym.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI