JAKIE SĄ NEGATYWNE SKUTKI PALENIA?

Rozmiar tekstu: A A A

1. Palenie śmierdzi - śmierdzą od nich ubrania, śmierdzi mieszkanie, samochód. Dla osób niepalących, a więc dla zdecydowanej większości ludzi, zapach ten jest szczególnie nieprzyjemny.

 

2. Palenie wpływa negatywnie na wygląd - papierosy niszczą cerę, paznokcie, włosy. Od dymu i nikotyny odbarwiają się i żółkną zęby.

 

3. Palenie jest nieatrakcyjne - coraz częściej postrzega się je jako czynność niepoważną i nieatrakcyjną, a jednocześnie świadczącą o zniewoleniu palacza przez nałóg.

 

4. Bierne palenie też zabija - każdy palacz musi pamiętać, że paląc szkodzi nie tylko sobie, ale też otoczeniu. Bierne palenie również jest niebezpieczne. Palacze szkodzą swojej rodzinie, swoim sąsiadom i znajomym.

NA SKRÓTY

Witryna ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny! Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie zostały podane właściwie,
zgodnie z najnowszym stanem wiedzy w chwili pisania. Zarówno autorzy, jak i wydawcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje
wykorzystania informacji zawartych w tym serwisie. Ostateczne decyzje stosowania terapii spoczywają na lekarzu prowadzącym.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI