JAKIE SĄ ŚRODKI WSPOMAGAJĄCE RZUCENIE PALENIA?

Rozmiar tekstu: A A A

Środki wspomagające rzucanie palenia:

 

1. Plastry nikotynowe - dzięki ich stosowaniu poziom nikotyny w organizmie możemy obniżać stopniowo, jednocześnie eliminując nawyk palenia. Plastry zawierające nikotynę charakteryzują się różnymi dawkami oraz długością działania.

 

2. Gumy do żucia zawierające nikotynę - można stosować je wymiennie lub uzupełniająco z innymi "wspomagaczami". Są jednym z najpopularniejszych i najstarszych środków zastępczych, ograniczających głód nikotynowy.

 

3. Specjalistyczne terapie antynikotynowe - jest to leczenie specjalistyczne medycyną konwencjonalną lub też zabiegi z zakresu terapii alternatywnych. W obu przypadkach konieczna jest konsultacja lekarska.

 

NA SKRÓTY

Witryna ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny! Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie zostały podane właściwie,
zgodnie z najnowszym stanem wiedzy w chwili pisania. Zarówno autorzy, jak i wydawcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje
wykorzystania informacji zawartych w tym serwisie. Ostateczne decyzje stosowania terapii spoczywają na lekarzu prowadzącym.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI