OPINIE CZYTELNIKÓW

Rozmiar tekstu: A A A

LIST 1

W maju 2012r.przebywalem w I Oddziale Kardiochirurgicznym w Katowicach, gdzie miałem operacje pomostowania naczyń wieńcowych czyli tzw.by-pasów. Po operacji w czasie szkolenia otrzymałem poradnik pt."Ja i moje serce - zdrowe, chore, operowane" autorstwa pp. Agnieszki Storch i Krystyny Bochenek-Klimczyk. Taki podręcznik winien mieć każdy kardiolog w terenie, ażeby pacjent takiego lekarza mógł nabyć taka książkę - tj. abecadło podstaw budowy serca, chorób serca, jego wad, badań diagnostycznych. Z tej książki dowiedziałem sie o czynnikach ryzyka rozwoju choroby niedokrwiennej serca /nadciśnienie, lipidy, cukrzyca, otyłość, zespół metaboliczny, aktywność fizyczna, tytoń i stres/.Jeszcze więcej - jak postępować w czasie rehabilitacji tuz po zabiegu kardiochirurgicznym, o lekach i ćwiczeniach domowych.
Polecam gorąco ten podręcznik wszystkim.

Marian D.

 

LIST 2

Poradnik „Ja i moje serce - zdrowe, chore, operowane" skierowany jest głównie do chorych po zawale mięśnia sercowego, czy po operacji pomostowania naczyń wieńcowych. W sposób jasny i zrozumiały pozwala poznać przyczynę choroby wieńcowej, przebieg zawału serca, wyjaśnia wiele medycznych pojęć, przebieg pobytu w szpitalu po CABG, a także okres rekonwalescencji po operacji kardiochirurgicznej.

W przystępny sposób, pacjent informowany jest o specyfice swojej choroby, znajduje odpowiedź na nurtujące go pytania, i co więcej, może wszystko obejrzeć na przejrzystych ilustracjach.

Rzetelna informacja o swoim stanie fizycznym oraz psychicznym spycha lęk towarzyszący chorobie na margines.

Po przeczytaniu tej książki wiem co mi jest, co ze mną „będą robić" lekarze podczas zabiegu, jak sam mogę sobie pomóc po operacji tzn. co powinienem i a czego mi nie wolno jeść, jaka aktywność fizyczna jest wskazana, jednym słowem - jak mam żyć.

Dziękuję za tą formę pomocy - wdzięczny pacjent

Augustyn M. z Katowic


LIST 3

Poradnik pt. „Ja i moje serce - zdrowe, chore, operowane" jest dla mnie ważnym przewodnikiem w okresie rekonwalescencji po zawale mięśnia sercowego. Ciągle uzmysławia mi, że o zdrowie należy cały czas dbać. W jaki sposób? Jest to, w sposób praktyczny, jasno i szczegółowo wytłumaczone właśnie w tej książce.

Serdecznie pozdrawiam - Mirosław T. z Krakowa


LIST 4

Po zapoznaniu się z książką pt. „Ja i moje serce - zdrowe, chore, operowane" stwierdzam jednoznacznie, że powinna być to lektura obowiązkowa dla każdego chorego z problemami kardiologicznymi . Poradnik napisany jest w sposób przystępny - nawet dla laika w dziedzinie medycyny. Dziękuję za tą wspaniałą lekturę i życzę wszelkiej pomyślności na drodze zawodowej i prywatnej.

Z poważaniem - Paweł R. ze Sosnowca


LIST 5

Treść poradnika pt. Ja i moje serce - zdrowe chore, operowane" jest bardzo przejrzysta, a kompozycja jasna i logiczna, tłumacząca krok po kroku proces dochodzenia do zdrowia np. po wymianie zastawki serca, przy całej otoczce zabiegów, zaleceń i porad. Język pisany jest prosty, przystępny oraz zrozumiały. Ocena ogólna - bardzo dobra.

Z szacunkiem - Bogusław J. z Warszawy


LIST6

Serdecznie dziękując za wydanie poradnika „Ja i moje serce - zdrowe, chore, operowane" , stwierdzam, że w znacznym stopniu lektura publikacji pogłębiła moją wiedzę na temat choroby wieńcowej i zachowania się mojej skromnej osoby, przed i po zabiegu pomostowania serca. Uważam, że wskazówki i porady w znacznym stopniu przyczyniły się do mniej stresowego zachowania przed i po operacji. Osobiście uważam, że tego rodzaju publikacje czynią wiele dobrego w przeżyciu i komforcie życia pacjentów.

Z wyrazami szacunku - Jan S. z Chorzowa


LIST7

Pragnę serdecznie i gorąco podziękować Pani Agnieszce Storch-Uczciwek i Pani Krystynie Bochenek-Klimczyk za opracowanie poradnika dla pacjentów pt. „Ja i moje serce - zdrowe, chore, operowane". Jestem po operacji wymiany zastawki mitralnej i aortalnej, a publikacja ta pomogła mi uniknąć popełnienia błędów podczas rekonwalescencji, rehabilitacji, a przede wszystkim ułatwiła mi szybszy powrót do zdrowia.

Z poważaniem Anna W. z Bydgoszczy

 

 

LIST8

Książka pt.: „Ja i moje serce- zdrowe, chore, operowane" autorstwa Agnieszki Storch-Uczciwek i Krystyny Bochenek-Klimczyk odbiega od stereotypów innych poradników. Moim zdaniem niewątpliwy sukces książki polega na tym, że ona nie nakazuje lecz w sposób dyskretny „podpowiada" jak zmieniać swoje upodobania nie tylko żywieniowe, ale również „fizyczne" tak by stały się naszą codziennością w walce z chorobą niedokrwienną serca.  Dla mnie osobiście książka ta stanowi wspaniałą pamiątkę „ Z dalekiej Podróży do zdrowia" zakończonej „Happy Endem".

Pozdrawiam - Mirosław K. z Łodzi

 

LIST9

Jestem po operacji wymiany zastawki aortalnej. Książka pt.: „Ja i moje serce - zdrowe, chore, operowane" pokazała mi jak mam się zachować i postępować w pierwszym okresie po operacji, jakich  błędów nie popełniać  i jak krok po kroku dochodzić do zdrowia. Wszystko jest napisane językiem zrozumiałym dla takiego laika z medycyny jak ja.

Z wyrazami szacunku - Jerzy K. z Bielska-Białej

 

 

NA SKRÓTY

Witryna ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny! Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie zostały podane właściwie,
zgodnie z najnowszym stanem wiedzy w chwili pisania. Zarówno autorzy, jak i wydawcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje
wykorzystania informacji zawartych w tym serwisie. Ostateczne decyzje stosowania terapii spoczywają na lekarzu prowadzącym.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI